0
منو دسترسی
چاپ تراکت تبلیغاتی

چاپ تراکت

اگر شما هم صاحب کسب و کار هستید و نمی خواهید تلاش های تبلیغاتی تان با عمر کوتاه مواجه شوند ، به پیشنهاد ما فکر کنید . چیزی که شما احتیاج دارید بررسی نمونه های درخشان ومطالعه نکات طراحی و چاپ تراکت است که حتما کمک زیادی در این راه به شما خواهد کرد.به یاد داشته باشید که استفاده از تبلیغات مداوم و هدفمند تاثیر زیادی در جذب مشتری خواهد داشت.اگربه دنبال جذب مشتری هستید قطعا چاپ یک فلایر یا تراکت شیک و متفاوت اولین قدم خواهد بود. در این مقاله قصد داریم نکاتی را بیان کنیم که بسیار کاربردی است و از آنچه فکرش را بکنید خلاقانه تر است . با ما همراه باشید.
هدف اصلی فلایر ها (Flyer )جلب توجه مخاطبین است و در قدم دوم معرفی خدمات. پس شما باید فلایری(تراکت) برای هر دو هدف داشته باشید.فلایر شما باید به اندازه کافی جذاب باشد و اطلاعات نوشته شده بر روی آن باید واضح و دقیق باشد تا مخاطبان را ترغیب به همراهی شما کند.

در بروشور مطالب در یک ستون نوشته می شدند در حالیکه در تراکت می توانید بخش های مختلفی داشته باشید . به عنوان مثال در تراکت زیر طراح از سه بخش متفاوت به همراه یک هدر استفاده کرده است . به این نکته توجه داشته باشید که چگونه اطلاعات زیادی اما به گونه ای مینیمال در یک طرح قرار داده شده است.

در طراحی تراکت نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • متن مورد نظر خود را تهیه کنید و سعی کنید فقط اطلاعات ضروری را لحاظ کنید زیرا مخاطب باید در عرض چند ثانیه متوجه منظور شما شود. 
  • رعایت اصول رنگ ها : رنگ های روشن و برجسته به تراکت جذابیت می دهد . به عنوان مثال تراکت زیر با استفاده از رنگ های شاد و روشن در تبلیغات مواد غذایی استفاده کرده است.

رعایت اصول رنگها در طراحی و چاپ فلایر

  • شاید شما هم شنیده باشید که در طراحی بروشور ، کاتالوگ یا تراکت استاندارد استفاده از نوع فونت ، نهایتا سه نوع فونت می باشد . این استراتژی کاملا درست است ولی به تراکت زیرتوجه کنید. در این تراکت از نوع فونت های متفاوت استفاده شده است که به آن نمایی متفاوت بخشیده است . انواع فونت و افکت های سه بعدی در متن ها ظاهری متفاوت به فلایر بخشیده است.در استفاده ازفونت در سایز بزرگ نترسید.

انواع فونت در تراکت

  • استفاده از تضاد رنگی در تصاویر پیشنهاد خوبی است . به عنوان مثال استفاده از متن مشکی در پس زمینه سفید آن هم به شکل بلد باعث دیده شدن اطلاعات و جلب توجه مخاطب شده است.

استفاده از تضاد رنگی در تراکت هانمونه ای از تضاد رنگی در تراکت ها

  •  با الگو ها بازی کنید : الگو ها جلوه ی بصری ویژه ای به مخاطب القا می کنند . از آنجایی چشم انسان به طور طبیعی متوجه الگو ها می شود قرار دادن آن ها در طرح تراکت  از طریق راهی مطمئن برای جذب مخاطبان بیشتر به فلایر شما کمک می کند.

استفاده از الگوها در چاپ تراکت

  •  قدرت اشکال هندسی : مانند الگو ها ، اشکال هندسی توجه زیادی به خود جلب می کنند البته وقتی در قالب خلاقانه ارائه شوند. در این فلایر از ترکیب متن و اشکال استفاده شده است . به عنوان متن دقت کنید که به شکل یونیک و با افکت خاص گذاشته شده است و در تصویر پایین از مثلث استفاده شده که حس سه بعدی را به مخاطب القا می کند.همچنین استفاده از اشکال هندسی در ترکیب رنگ سیاه و سفید تضاد جالبی می دهد.

اشکال هندسی در تراکت

  • به جزئیات دقت کنید. استفاده از فضای خالی و ترازبندی مناسب به منظم شدن و تمیزی طرح کمک می کند .
  •  در انتخاب رنگ دقت کنید. گرمی و سردی رنگ و همچنین رنگ لوگوی سازمان یا شرکت را مد نظر بگیرید. از رنگ هایی استفاده کنید که هارمونی داشته باشند و از تاثیرگذاری رنگ بر مخاطب استفاده کنید. 
  • راههای ارتباطی به عنوان مثال آدرس سایت یا شماره تماس را با رنگ و فونت مشخص درج کنید.
  •  اگر محصولی می فروشید حتما عکس آن را درج کنید در این صورت هم به کاربر دیدی از محصول می دهید و هم به فروش خود کمک می کنید.

تراکت یا فلایر تبلیغاتی

 

 

در ادامه به بررسی انواع تراکت می پردازیم:

چاپ تراکت تک رنگ

یکی از انواع چاپ تراکت فوری ، چاپ تراکت تک رنگ یا ریسو می باشد .در حالت کلی تراکت ها به 4 دسته تقسیم می شوند : تک رنگ ، 2 رنگ ، 4 رنگ و تمام رنگ. تراکت تک رنگ یا  تراکت ریسو به دلیل اینکه دارای طراحی ساده و سیاه و سفید هستند ارزانترین نوع چاپ تراکت محسوب می شوند و درعرض یک روز کاری آماده تحویل می باشند. کد رنگی این حالت به صورت   C=0 M=0 Y=0 K=100  است این نوع تراکت در سایز های A3،A4،A5 و A6 قابل چاپ هستند که سایز A5 بسیار پرطرفدار می باشد.

 

چاپ تراکت دیجیتالی

تراکت به عنوان یکی از راههای ارزان تبلیغاتی به شمار می آید. تراکت باید در نگاه اول آنقدر جذاب باشد تا بر ذهن مخاطب تاثیر بگذارد. اگر به دنبال چاپ تراکت فوری هستید چاپ دیجیتال تراکت به شما پیشنهاد می شود به عنوان مثال اگرشرکت وارد کننده گوشی تلفن همراه هستید و تصمیم گرفتید در نمایشگاهی شرکت کنید و محصولات خود را به نمایش بگذارید و می خواهید به علاقه مندان این حوزه اطلاع رسانی کنید  اما وقت کافی برای چاپ تراکت به روش افست که تقریبا 5 روز کاری زمان میبرد ندارید ، بهترین راه استفاده از چاپ دیجیتال می باشد اما در مقایسه با روش افست دارای هزینه ی بیشتری است.

 

تراکت تبلیغاتی چیست؟

اگر قصد چاپ تراکت برای تبلیغات کسب و کار خود دارید پیشنهاد ما به شما استفاده از تیراژ بالا و به طبع چاپ افست می باشد تا از لحاظ قیمتی مناسب و مقرون به صرفه باشد . انواع مختلفی از کاغذ در سایز های مختلف وجود دارد که در زیر تمامی سایز ها به همراه توضیحات لازم اشاره شده است . اما از نظر نوع کاغذ ، کاغذ تحریر ، گلاسه الوان و کرافت وجود دارد که نوع گلاسه پرطرفدارترین نوع می باشد.

 

 

قیمت چاپ تراکت: قیمت چاپ تراکت به عوامل مختلفی از جمله تعداد رنگ ، نوع و ضخامت کاغذ و چاپخانه ی انتخابی و تیراژ بستگی دارد که هرچه چاپ در تیراژ بالاتر انجام شود باعث کاهش هزینه می شود.

 

 

چاپ تراکت A5: چاپ تراکت A5 پرطرفدار ترین سایز چاپ تراکت ( 14.5*20 سانتی متر)می باشد.در چاپ تراکت A5 شما هیچگونه محدودیتی ندارید و تراکت های تیراژ بالا با چاپ افست و در تیراژ پایین تر به روش چاپ تراکت دیجیتالی صورت می گیرد. با پوشش سلفون مات یا براق می توانید به تراکت مورد نظر خود استحکام بیشتری ببخشید. 

چاپ تراکت A6: این سایز مانند سایز A5 در سایز 14.5 در 10 سانتی متر بسیار پرطرفدار می باشد و تمامی موارد چاپ تراکت A5  در مورد A6  نیز صادق است.کیفیت چاپ در این سایز بسیار عالی است و هیچ گونه افت رنگ مشاهده نخواهید کرد.
چاپ تراکت A4:سایز تراکت A4 در سایز 20 در 29 سانتی متر می باشد که نسبت به سایر سایز ها از لحاظ قیمتی بالاتر می باشد. در این سایز نیز همانند دو سایز بالا هیچ گونه محدودیتی در تیراژ چاپ و رنگ وجود ندارد.
چاپ تراکت B6:سایز این مدل 12*17 سانتی متر می باشد و در مقایسه با انواع دیگر از قیمت نسبتا پایین تری برخوردار است. اما مانند سایر سایز ها در تیراژ و رنگ محدودیتی نخواهید داشت.
چاپ تراکت B5:سایز این مدل تراکت 17*24 است که فقط بر روی کاغذ های گلاسه 135 گرم و تحریر 80 گرم قابل انجام می باشد. 

 

 

 

 

نمونه چاپ تراکت

نام آلبوم:فلایر آروما
تعداد تصاویر:3
نام آلبوم:فلایر ایسوس
تعداد تصاویر:4
نام آلبوم:دهش پور
تعداد تصاویر:3
0%