0
منو دسترسی
چاپ بروشور

چاپ بروشور

چاپ فوری بروشور: کیان گرافیگ با داشتن تیم حرفه ای و 20 سال سابقه درخشان در صنعت چاپ آماده ارائه خدمات طراحی وچاپ بروشور می باشد. ما در کیان گرافیک با به کارگیری تکنیک های طراحی و چاپ و استفاده از تجهیزات و ماشین آلات به روز خدمات باکیفیت در کمترین زمان ممکن ارائه می دهیم .اگر قصد چاپ بروشور دارید ولی طرح خود را انتخاب نکردید می توانید از متخصصان کانون چاپ و تبلیغات کیان گرافیک کمک بگیرید. چاپ بروشور هنوز هم یکی از ابزار تبلیغاتی پرکاربرد به خصوص در نمایشگاه ها و سمینارها محسوب می شود و بسیاری از شرکت ها برای تقویت کسب و کار خود از آن استفاده می کنند. بروشور نشان دهنده ی محصولات شما می باشد و هرچه بروشور حرفه ای تر باشد کاربر تعامل بیشتری با آن برقرار می کند و تاثیر بیشتری بر ذهن خواننده می گذارد. بروشور در مقایسه با تراکت به دلیل تا خوردن صفحات (1 تا به معنی دولت و 2 تا به معنی 3لت) امکان نوشتن و توضیح برای معرفی محصولات بیشتر است و می توانید به طور کامل خدمات و محصولات خود را معرفی کنید. در میان بروشور ها بروشور سه لتی طرفداران بیشتری دارد . فرض کنید شما یک شرکت وارد کننده گوشی تلفن همراه هستید که می خواهید گوشی های پرچم دار به همراه ویژگی های آن ها را مانند دوربین ، پردازنده ، صفحه نمایش و ... به مخاطبان معرفی کنید . یک کاغذ A4 را در نظر بگیرید با انداختن دو تا به سه قسمت ( در صنعت چاپ سه لت) تقسیم می کنید . با در نظر گرفتن قسمت پشتی کاغذ 6 قسمت در اختیار دارید که فضای مناسبی برای توضیح و معرفی محصولات می باشد. 

 

چاپ فوری بروشور


تفاوت بروشور و کاتالوگ در چیست؟ در جواب به این سوال باید بگوییم که  هر دوی کاتالوگ و بروشور شامل توصیف و معرفی محصولات و خدمات می باشد اما تفاوت ظریفی بین این دو مورد وجود دارد . در چاپ بروشور معمولا محصولات برجسته به همراه تصاویر درج می شوند در حالیکه در چاپ کاتالوگ لیست کامل محصولات به همراه قیمت و توضیحات کامل نوشته می شود. معمولا بروشور ها تا 8 صفحه یا لت چاپ می شوند در حالیکه کاتالوگ ها به دلیل داشتن توضیحات جامع تر دارای صفحات بیشتری هستند از لحاظ ساختاری بروشور ها به صورت صفحات تاشو هستند در حالیکه کاتالوگ ها معمولا به صورت صحافی شده چاپ می شوند.

 

تفاوت چاپ بروشور و کاتالوگ


پیشنهاد کیان گرافیک در خصوص درج تصاویر این است که دقیقا تصاویر گرفته شده از محصولات را در بروشور درج کنید و برای جذب مشتری از تصاویر دیگری استفاده نکنید. اگر تصویر محصول با آنچه مشتری دریافت میکند متفاوت باشد اعتماد مشتریان از بین خواهد رفت.

استاندارد های بروشور: اولین موردی که باید درباره آن فکر کنید سایز بروشور می باشد . . برای کاغذ بروشور 5 سایز استاندارد وجود دارد. درواقع محتوا و تصاویری که قرار است در بروشور قرار گرفته شود سایز و ابعاد آن را مشخص می کند. سایز را طوری تعیین کنید که نه آنقدر کوچک باشد که مطالب ناخوانا باشند و موجب سردرگمی خواننده شود و نه آنقدر بزرگ که فضای خالی زیادی دیده شود و استایل بروشور را خراب کند .

 

ابعاد بروشور


رنگ ها تاثیر زیادی بر مخاطبان دارند. استفاده از هارمونی رنگ که نظر مخاطبان را جلب کنند و آن ها را ترغیب کند تا بروشور را تا انتها دنبال کند پیشنهاد مناسبی در طراحی بروشور می باشد.
فاصله ها را رعایت کنید. گاهی تغییرات کوچک در اصلاح فاصله ها و پاراگراف بندی صحیح تغییر بزرگی در طرح نهایی شما به وجود می آورد و باعث منظم شدن طرح شما خواهد شد.
محتوای بروشور را با حساسیت انتخاب کنید . محتوا شامل توضیحات و تصاویر می باشند . توضیحات باید بگونه ای باشد که محصولات شاخص به همراه ویژگی های آن ها باشد تا نشان دهنده وجه تمایز شما با رقیبانتان باشد و تصاویر انتخابی باید با کیفیت و در سایز مناسب و واقعی باشند . 
نوع فونت انتخابی و اندازه مناسب تاثیر زیادی در همراهی خواننده دارد. پیشنهاد می شود از فونت های کوچکتر از 6 پوینت خودداری کنید.
همیشه حداقل 5 میلی متر از هرچهار طرف فضای خالی در نظر بگیرید و از قرار دادن لوگو یا توضیحات در این قسمت ها بپرهیزید زیرا در زمان برش باعث ناقص شدن طرح شما می شود.

 

نکات طراحی و چاپ بروشوز

 

کاغذ های مورد استفاده در چاپ بروشور:
کاغذ گلاسه 135 گرم: یکی از پرکاربرد ترین انواع کاغذ در چاپ بروشور می باشد . امکان چاپ دو رو در این نوع کاغذ وجود دارد و کیفیت چاپ در این نوع از کاغذ ها بسیار مطلوب می باشد.

 


کاغذ گلاسه 170 گرم:اگر ضخامت بروشور برای شما دارای اهمیت است می توانید کاغذ های گلاسه 170 گرم را انتخاب کنید. کیفیت چاپ بر روی این نوع از کاغذ بسیار بالا می باشد.

 


کاغذ گلاسه 120 گرم:یکی دیگر از انواع کاغذ که در بروشور های دو و سه لتی مورد استفاده قرار می گیرد گلاسه 120 گرمی می باشد که در این نوع اامکان روکش سلفون مات یا سلفون براق وجود دارد تا زیبایی کار شما دو چندان شود.
کاغذ گلاسه 80 گرم:چاپ بروشور تحریر 80 گرم نسبت به انواع دیگر دارای قیمت مناسبی است و بسیاری ازشرکت ها در چاد بروشور 2 و 3 لتی این نواع کاغذ را انتخاب می کنند.
قیمت چاپ بروشور: فاکتور های مختلفی بر قیمت چاپ بروشور تاثیرگذار است . هرچه تعداد بروشور سفارشی شما بیشتر باشد قیمت چاپ بروشور کمتر خواهد بود.از طرفی اندازه ، جنس و وزن کاغذ استفاده شده در قیمت بروشور تاثیرگذار است.

مود رنگی چاپی بروشور:از آنجایی که تکنیک استفاده شده در چاپ افست و چاپ دیجیتال با یکدیگر متفاوت است استفاده از مود رنگی  نیز دارای تفاوت هایی است. اگر تعداد بروشور چاپی شما پایین است باید از چاپ دیجیتال استفاده کنید . مود رنگی مناسب این نوع چاپ RGB می باشد . ولی اگر به دنبال چاپ بروشور در تیراژ بالا هستید از چاپ افست استفاده کنید و کود رنگی را CMYK قرار دهید. رزولوشن مناسب برای هر دو حالت چاپی برابر با 300dpi است.
 

نمونه چاپ بروشور

نام آلبوم:چاپ بروشور اتاق بازرگانی
تعداد تصاویر:4
نام آلبوم:بروشور جاباما
تعداد تصاویر:1
نام آلبوم:بروشور علی بابا
تعداد تصاویر:3
نام آلبوم:بروشور میهن
تعداد تصاویر:3
نام آلبوم:بروشور فریکو
تعداد تصاویر:4
0%